Ευρωπαϊκό Παίδων: Η Ελλάδα νίκησε 1-0 τη Σκωτία

Με γκολ του Παυλίδη στο 39ο λεπτό, από ασίστ του Κιρτζιαλίδη, η Εθνική Παίδων νίκησε 1-0 τη Σκωτία στον δεύτερο αγώνα της για την τελική φάση του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος 2015, που διεξάγεται στη Βουλγαρία.

Με τη νίκη αυτή η ελληνική ομάδα έκανε άλλο ένα βήμα για την πρόκριση στα προημιτελικά της διοργάνωσης, αλλά τα πάντα θα κριθούν την τελευταία αγωνιστική όταν θα παίξει με τη Γαλλία, που νίκησε σήμερα και τη Ρωσία (1-0), η οποία με τη σειρά της θα αντιμετωπίσει τη Σκωτία.
Το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα ανώτερο σε όλη τη διάρκεια του αγώνα θα μπορούσε να είχε πετύχει ακόμη περισσότερα γκολ αν είχε εκμεταλλευτεί τις ευκαιρίες που δημιούργησε, αλλά και αν είχε περισσότερη τύχη σε κάποιες από αυτές, όπως στο δοκάρι σε σουτ του Τσίγγου στο 58ο λεπτό.