Τζίμας: «Στο ημίχρονο είπαμε ότι δεν τελείωσε τίποτα, πιστεύαμε στην ανατροπή» (video)

Ο 19χρονος επιθετικός, σχολίασε τον τρόπο που η Εθνική ηττήθηκε από τη Νορβηγία, υπογραμμίζοντας πως στην ανάπαυλα, οι διεθνείς πίστευαν ότι μπορούσαν να επιστρέψουν στο παιχνίδι.

Πρεμιέρα με ήττα για την Εθνική Νέων στο Euro U19, καθώς ηττήθηκε 5:4 από τη Νορβηγία με εντελώς αντιστρόφως ανάλογη εικόνα σε πρώτο και δεύτερο μέρος.

Ο Στέφανος Τζίμας, σε 45 λεπτά σκόραρε δύο φορές, είχε δοκάρι και πρωταγωνίστησε στην επιστροφή της Ελλάδας στο δεύτερο μισό του αγώνα κόντρα στους Νορβηγούς, αλλά δεν μπόρεσε να φέρει μόνος του “τούμπα” το ματς. O 17χρονος επιθετικός του ΠΑΟΚ, μίλησε στον “Κόσμο των Σπορ” για τον τρόπο που έζησε την πρεμιέρα της Εθνικής.

Αναλυτικά όσα δήλωσε:

content-owner-logo="https://i1thumbs.glomex.com/dC1ibHU1bnRqdHo4bDUvMjAyMy8wMi8yMS8xNS80NV8yMl82M2Y0ZTcxMjgxOWRhLnBuZw==/profile:content-owner-logo" content-owner-url="https://www.ertflix.gr/category/athlitika/" layout="vertical" slot="dock-background" title="Στ. Τζίμας: «Στο ημίχρονο είπαμε ότι δεν τελείωσε τίποτα, πιστεύαμε στην ανατροπή»">