Copa America: Μήνυμα τίτλου από την εντυπωσιακή Χιλή VIDEO.Ecuador 2-1 Mexico. Brazil 0-1 Colombia.Peru 1-0 Venezuela.

Εντυπωσιακή η Χιλή, συνέτριψε με 5-0 τη Βολιβία στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του Κόπα Αμέρικα και προκρίθηκε ως πρώτη από τον Α΄ όμιλο στα προημιτελικά, ενώ οι ηττημένοι πέρασαν ως δεύτεροι.
Μόλις στο 4ο λεπτό ο Αρανγκίς εκμεταλλεύτηκε το λάθος κοντρόλ του Βάργκας, που τελικά βγήκε σε...
καλό για την ομάδα του, ανοίγοντας το σκορ. Στο 38΄ ο Αλέξις Σάντσες διπλασίασε με υπέροχη κεφαλιά-ψαράκι, ο Αρανγκίς έκανε το 3-0 στο 66΄ και οι Μεδέλ (78΄), Ράλδες (86΄ αυτογκόλ) διαμνόρφωσαν το τελικό σκορ, μέσα σε αποθέωση από τους Χιλιανούς.
Παρά τη βαριά ήττα τους, πάντως, οι Βολιβιανοί προκρίθηκαν ως δεύτεροι, ενώ τρίτος ήταν ο Ισημερινός που νίκησε το Μεξικό 2-1 έχοντας βασικό τον Κριστιάν Νομπόα του ΠΑΟΚ και διατηρεί κάποιες μαθηματικές ελπίδες πρόκρισης, ως η τρίτη καλύτερη ομάδα όλων των ομίλων.
Τα γκολ της νικήτριας σημείωσαν οι Μπολάνιος στο 26ο και Βαλένσια στο 57ο λεπτό, ενώ οι «τρικολόρες» μείωσαν στο 64΄ με πέναλτι του Ραούλ Χιμένες της Ατλέτικο Μαδρίτης, αλλά θα πάρουν πρόωρα το δρόμο της επιστροφής, καθώς με 2 βαθμούς έμεινε στην τελευταία θέση.

Ecuador 2-1 Mexico Highlights 2015 Copa America
أهداف مباراة ( المكسيك vs الإكوادور ) HD كوبا... από lil_turky
Mexico 1:2 Ecuador (ES)-Highlights 19/06/15 από bekimlorini
ملخص الشوط الأول لمباراة المكسيك vs الإكوادور... από lil_turky Peru 1-0 Venezuela Highlights 2015 Copa America Match
بيرو تتقدم على فنزويلا بهدف دون مقابل حتى الآن... από dewanvideos
Amorebieta Horror Faul and Red Card - Peru v... από zidanekrisz Brazil 0-1 Colombia Highlights 2015 Copa America Match
الحكم يطرد نيمار وباكا بعد إنتهاء المباراة από Hadota14 Uruguay vs Paraguay Live Stream 2015 Copa America πηγη