ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ- Γκολάρα του Μιραλάς, γκέλα για Λίβερπουλ (vds)

Ο Κέβιν Μιραλάς σημείωσε ένα εξαιρετικό γκολ στο 53ο λεπτό του αγώνα με την Τότεναμ στο «Ουάιτ Χαρτ Λέιν», κάνοντας το 2-1 υπέρ των «ζαχαρωτών» που βρέθηκαν να χάνουν με 1-0 με το... καλημέρα, ωστόσο, ο Σίγκουρντσον στο 87' έσωσε την παρτίδα για τους γηπεδούχους διαμορφώνοντας το τελικό 2-2!

Το ματς ήταν εξαιρετικό και είχε πολλές φάσεις, όμως στο φινάλε δεν ανέδειξε νικητή... Οι «πετεινοί» προηγήθηκαν στο πρώτο μόλις λεπτό με τον Αντεμπαγιόρ ξεκινώντας έτσι ιδανικά το ματς, ωστόσο, τα «ζαχαρωτά» ισοφάρισαν στο 15ο λεπτό με την κοντινή κεφαλιά του Γιαγκέλκα και πήραν κεφάλι στο σκορ στο 53' με τον πρώην άσο του Ολυμπιακού να χορεύει την άμυνα της Τότεναμ και να κάνει το 2-1 με συρτό διαγώνιο σουτ!

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε o Σίγκουρντσον λίγα δευτερόλεπτα αφού ο Μιραλάς αντικαταστάθηκε από τον τεχνικό της ομάδας του Λίβερπουλ.

Ετσι, η Εβερτον δεν κατάφερε να πάρει το «τρίποντο» και να πλησιάσει σε απόσταση αναπνοή την 5η Τσέλσι, μένοντας στους 52 βαθμούς.

ΑρχικήΔιεθνήΑγγλία
Online 18:01 7/4
Text Size Μεγαλύτερα Γράμματα Μικρότερα Γράμματα mail to Εκτυπώστε το Αρθρο
1 μηνύματαΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
Γκολάρα του Μιραλάς, γκέλα για Λίβερπουλ (vds)

Ετοιμάζει πρόταση για Κασίγιας η Αρσεναλ!
«Ζωντανή» η Βίλα, στην 4άδα η Αρσεναλ (vds)
Καραγκούνης: «Εδώ σε χειροκροτούν και στις ήττες» (vds)

Το γκολ του Μιραλάς

Γκέλα για Λίβερπουλ

Η Λίβερπουλ δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί την έδρα της, καθώς έμεινε στο «στείρο» 0-0 με την Γούεστ Χαμ, πέταξε στα σκουπίδια το «διπλό» της προηγούμενης αγωνιστικής στο «Βίλα Παρκ» κι έμεινε μακριά από τα ευρωπαϊκά εισιτήρια.

Οι «κόκκινοι» δεν κατάφεραν να μετουσιώσουν σε γκολ τις ευκαιρίες που δημιούργησαν κι έτσι έμειναν στους 49 βαθμούς, έξι πίσω από την 5η Τσέλσι. Από την άλλη, τα «σφυριά» με τη νίκη που πήραν την προηγούμενη αγωνιστική κόντρα στην Γουέστ Μπρομ, αλλά και τον πόντο που πήραν σήμερα, μπορούν να αισθάνονται σίγουροι για την παραμονή τους στην Πρέμιερ Λιγκ.

Τα αποτελέσματα της 32ης αγωνιστικής:

Σάββατο

Ρέντινγκ - Σαουθάμπτον 0-2 (35' Ροντρίγκεθ, 72' Λαλάνα)

Νόριτς - Σουόνσι 2-2 (40' Σνόντγκρας, 60' Τέρνερ - 35' Μίτσου, 75' Μουρ)

Στόουκ - Άστον Βίλα 1-3 (80' Κάιτλι - 9' Αγκμπονλαχόρ, 87' Λόουτον, 90' Μπεντέκ)

Γουέστ Μπρομ - Άρσεναλ 1-2 (71' πεν. Τζέιμς Μόρισον - 20', 50' Ροζίτσκι)

Κυριακή

Λίβερπουλ - Γουέστ Χαμ 0-0

Τότεναμ - Έβερτον 2-2 (1' Αντεμπαγιόρ, 87' Σίγκουρντσον - 15' Γιαγκέλκα, 53' Μιραλάς)

Τσέλσι - Σάντερλαντ (17:00)