Εύκολη πρόκριση για Ρεάλ

Η Ρεάλ Μαδρίτης νίκησε 4-1 στο «Μπερναμπέου» την ΤΣΣΚΑ Μόσχας και προκρίθηκε στην προημιτελική φάση του Τσάμπιονς Λιγκ.

Το πρώτο ματς στη Μόσχα, είχε τελειώσει..

1-1και η Ρεάλ κατάφερε να ανοίξει νωρίςσ το σκορ, στο 26' με τον Ιγκουαίν (από γύρισμα του Κακά). Στο 55' ήταν η σειρά του Κριστιάνο Ρονάλντο για το 2-0 και στο 70' ο Μπενζεμά, που είχε μπει στο ματς ένα λεπτό νωρίτερα, πέτυχε το 3-0.

Η ΤΣΣΚΑ  μείωσε στο 77' με σουτ του Τόσιτς και το τελικό 4-1 έκανε ο Κριστιάνο Ρονάλντο στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ρεάλ Μαδρίτης: Κασίγιας, Πέπε, Σέρχιο Ράμος, Μαρσέλο, Αρμπελόα, Κεντίρα, Κακά (76' Γκρανέρο), Οζίλ (87' Ντιαρά), Τσάμπι Αλόνσο, Ρονάλντο, Ιγκουαΐν (69' Μπενζεμά)

ΤΣΣΚΑ: Τσεπτσουγκόφ, Ιγκνάσεβιτς, Α. Μπερζούτσκι, Β. Μπερεζούτσκι, Σενίκοφ, Βέρνμπλουμ, Τζαγκόεφ, Μούσα (60' Ολίσε), Τόσιτς (81' Νέτσιντ) , Αλντονίν (46' Μαμάεβ), Ντουμπιά.