Champions League: Οδοστρωτήρας η Ρεάλ, ισοπαλία η Γιουνάιτεντ

Ιντερ και Μπενφίκα είναι από χθες το βράδυ στην φάση των «16» του Champions League μετά τις ισοπαλίες που απέσπασαν από Τραμπζονσπόρ (1-1) και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (2-2) αντίστοιχα. Παράλληλα η  Νάπολι μετά τη νίκη της επί της Μάντσεστερ Σίτι  με 2-1 έχει μεγάλες πιθανότητες μία αγωνιστική πριν το τέλος  να πάρει αυτή το εισιτήριο μαζί με την Μπάγερν στον πρώτο όμιλο για τους «16». <br> <b> Δείτε τα γκολ </b>..

Το ντέρμπι της 5ης ημέρας, ανάμεσα στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και την Μπενφίκα βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες με σκορ 2-2, με τους Πορτογάλους να φτάνουν τους 9 βαθμούς κι ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα της τελευταίας αγωνιστικής με την Οτελούλ, να «σφραγίζουν» το πρώτο εισιτήριο για την επόμενη φάση.
Η Ρεάλ Μαδρίτης απέδειξε γι’ άλλη μια φορά ότι είναι πολύ φορμαρισμένη το τελευταίο διάστημα.. Στα πρώτα 8 λεπτά του αγώνα με τη Ντιναμό Ζάγκρεμπ προηγήθηκε 3-0, το ημίχρονο έκλεισε στο 4-0 και το ματς τελείωσε 6-2.

Bayern Munich vs Villarreal 3-1          ΔΕΙΤΕ  VIDEO